Bugun...


CHP'de Delege seciminde büyük gerginlik
Tarih: 02-10-2017 13:45:58 Güncelleme: 02-10-2017 13:45:58


facebook-paylasADANA(İkrarHaber)-CHP Çukurova ilçe örgütünün Toros mahallesinde düzenlediği delege seçimlerinde büyük bir gerginlik yaşandı. Çukurova İlçenin en çok delegesine sahip olan Toros mahallesinde 82 delege çıkacak olması ve seçimlere tek (Mavi) listeyle gidileceginden , listenin hazırlanma aşaması,edinilen bilgilere göre perde arkasında yöneticilerin acizliği,bireysel siyasi çıkarlar uğruna yapılan ince hesaplar ve yaşanan dramatik sahneler CHP’ye ve CHP’liye yakışmayan davranışlar sonucu yapılan bir listeyle ne yazık seçimlere gidildi.Tarafsız bir gözlemci olarak bir çok partiliyle seçim alanında yaptığımız ikili görüşmelerde memnuniyetsizlik hakimiyeti ve tepki olarak seçim alanına gelip orayı terk edenler çoğunluktaydı. Sabah saatlerinde sakin başlayan seçimlerin oğle sonu, Mahalle Delegesi olarak listeye adı yazılan Ramazan Artıksuer nedeniyle seçim alanında bir hareketlenme yaşandı. Edinilen bilgilere göre bundan bir süre önce Ramazan Artıksuer’in Çukurova Belediyesi’ne ateş ettiği bu nedenle hakkında dava açıldığı ve tutuksuz yargılandığı bu kişinin bilinçli olarak listeye yazıldığı dedikoduları üzerine ortam gerildi. Aralarında kurşunlanma olayından dolayı husumet olduğu bilinen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,bu ismin listeye yazılmasından dolayı Genel Merkezi’i arayarak seçimlerin iptal edilmesini istediği ve Olaya dahil olan genel merkez de konunun çözümü için seçimlerin durdurulmasını istedi. Genel merkezin müdahalesi ve İl başkanı Ayhan Barut’un konu hakkında yaptığı inceleme ve müdahalesiyle listeye delege olarak yazılan Ramazan Artıksuer’in adaylıktan istifa ettirildi. Seçim alanına gelen partili bir gurubun konuyla ilgili tartışması ve seçimlerde partinin belediye başkanına kumpas kuran ve belediye binasına silah sıkan kişiyi listeye kim yazdı sorusunun cevabını aradılar.Büyük gerginlige neden olan bu tartışmada listeye bu ismin yazılmasında Kadın kollarından Sonay hanımın yazdığını ve bu tür yaklaşımın yanlış ve manidar olduğu dillendirilerek, tepkilerini dile getirdiler Ancak ,delege seçimlerinin iptal edilme taleplere karşın seçime saat 16:25’kadar devam edildikten sonra mahal yerinden alınan sandık CHP Çukurova ilçe binasına götürülerek sayım ilçede yapıldı. Yusuf Kahraman/Adana / ikrarhaber.com

Bu video 120 defa izlenmiştir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

VİDEO KATEGORİLERİ
VİDEOLAR
  • ÇOK İZLENENLER
  • YORUMLANANLAR
Kılıçdaroğlu İstanbul Beşiktaş belediyesi ziyaretinde konuşuyorCHP Genel Başkanı KEMAL KILIÇDAÇDAROĞLU İstanbul Beşiktaş Belediyesi Ziyaretinde..
813 İzlenme
Ali Öz 40. gününde Deyiş ve duazlarla anıldıADANA(İkrarHaber) - Bundan 40 gün evvel hakka yürüyen Ali Öz canımızın anısına 1..
784 İzlenme
OZAN DERTLI POLAT ( PETEKDE BAL OLAMADIM )Ozan Dertli Polat (Mustafa Polat) 1962 yılında Adana’nın Kozan ilçesinin Gedikl..
782 İzlenme
YUKARI